Denné snívanie

20.01.2020


Denné snívanie ako meditácia je viac ako nástroj na upokojenie sa. Je to priam čarovný nástroj, ktorý máte stále pri sebe, nezávisle od nikoho a ničoho. Máte všetko čo potrebujete a nestojí to ani cent. Kým dýchate ste pri vedomí a meditáciou môžete nájsť pokoj. Pomôže Vám dojsť k poznaniu , že pokoj ktorý hľadáte je vždy dostupný vo Vašom vnútri.

Možno si len chcete oddýchnuť od každodenného života. Čím ďalej tým viac Vás obklopuje nepokoj a ruch, život sa stále zrýchľuje a naberá na obrátkach a núti Vás dosahovať stále vyššie ciele, byť činný, až ste napokon stratili kontakt s hlbšími duchovnými dimenziami Vášho bytia a hoc si to občas neuvedomujete, trpíte touto stratou v rôznych podobách odrážajúcich sa na Vašom stave. Hoci väčšinou nie sme stroskotanci, predsa potrebujeme pomoc.

Tak trocha postrčiť k nášmu zabudnutému "JA"

V zhone každodenných starostí a napätia, choroba sa stala bežnou súčasťou a depresia samozrejmosťou. Strácate sa pevnú pôdu pod nohami a nevieme kto ste a prečo ste tu. Vŕšenie materiálnych statkov Vás neuspokojí rovnako ako prázdne kalórie cukru. Hľadáte rôzne formy uspokojenia, niekedy sa viac pohrúžite do práce, zakrývajúc si pocity naplnenia, hľadajúc zmysel v starých zaužívaných krokoch. Myslíte si, že ak zaneprázdnite rozum, vaše vnútro sa prestane ozývať a Váš chtíč zmĺkne. Ten Vás však bude hnať stále ďalej a ďalej a chcieť viac a viac a viac, poháňať ego až do nezvládnuteľných situácií, opäť a stále dookola do rovnakého kolotoča stresových situácií.

Vnútorné "JA" nemá dočinenia s EGOM, ale s našou pravou podstatou.

Toto neustále naháňanie sa za materiálnom musí byť zákonite vyrovnané kľudovým stavom. Ale ako z kolotoča von keď sa stále točí? Ako nájsť vnútorný pokoj? Ako vypnúť a predsa nevypadnúť?

Každodenné stíšenie sa je základom kľudového stavu meditácie.

Poznáte tie situácie, keď idete mestom a zrazu sa ocitnete na mieste kam ste mali namierené, ale cestou ste neboli prítomný a nepamätáte si ju? Keď sa len tak zahľadíte von oknom a necháte myšlienky plynúť? Len ich z diaľky pozorujete ako nestranný pozorovateľ a občas sa zapojíte do debaty? Práve v takýchto situáciach Váš preťažený mozog vypína a spúšťa auto-pilota. Nemuste sa však báť, Váš autopilot je v najvyššom strehu zatiaľ co rozum zdanlivo NÚTENE odpočíva.

Snáď každý zažil takéto stavy VYPNUTIA, či už núteného alebo vedomého režimu. A práve vedomá meditácia Vás dokáže do takéhoto stavu dostať, bez toho aby ste boli prinútený Vašim mozgom sa vzdať a nútene rezignovať. Veď povedzme si, sme len ľudia a každý toho zvládne veľa, no nakladať si nad rámec možností a schopností nikdy nikomu nepomôže.;

Ako vedome meditovať v dennom sne? Využite na začiatok Vašu schopnosť, teda Vášho mozgu vypnúť. Zahľaďte sa von oknom, zapozerajte sa druhý koniec miestnosti niekam do prázdna, alebo si vyberte prázdnu stenu. Pomôžete tak nielen svojej hlave ale aj svojim preťaženým očiam. Na začiatok stačí chvíľa, postupne si tento moment rozšírite na minútu a neskôr na pár minút. Toto vedomé snívanie je krásnym spestrením každodenného stereotypu a zároveň uvoľnením pre naše telo. Sami sa neskôr prichytíte, ako sa Vám z tohto uvoľneného stavu nechce odísť a budete ho vyhľadávať stále častejšie, kdekoľvek a kedykoľvek podľa svojich možností. Na chvíľu vypnite a len tak si snívajte.

Snívajte, čo i len chvíľku denne s otvorenými očami.

Svoje sny si vždy drž s srdci.

Príde deň, kedy aj nemožné sa stane skutočnosťou.

Preto ver tomu, čo chceš v živote dosiahnuť.

Občas sa zastavte a zahľaďte sa na západ slnka ako farbisto mení oblohu, prejdite sa vnímajte vôňu lesa, štebot vtákov, vdychujte všetko navôkol Vás, lebo kým dýchate ste tu. Snívajte o čom len chcete, o svojich víziách, plánoch, deťoch, o tom ako strávite popoludnie s deťmi či večer s partnerkou. Je to Vaše vnútro ktoré prehovára a navodzuje alfa stavy Vášho mozgu ( o tom sme si ž písali v článku Meditácia v hladine Alfa). To všetko Vás dokáže odpútať a navodiť kľudov ý stav, uvoľniť napätie.

Preto meditujte v dennom snívaní.

Takéto denné snívanie s otvorenými očami je základom pre Váš vedomý a spokojný život :)