Harmonizácia čakier

10.01.2020

Čakry sú prostredníkom pri prijímaní energií. Najviac ich ovplyvňujú emócie a myšlienky, naše a druhých ľudí. Stiahnutá alebo zablokovaná čakra sa prejaví v momente, keď začneme cítiť nepríjemné emócie. Každá emócia má svoje emočné miesto na tele. Spomeniete si ešte na pocity zo školských lavíc, keď ste sa nenaučili a učiteľ vás vyvolal k tabuli? Zovrelo Vám žalúdok. To je 3 čakra. Tam sídli naša sebaistota, sebavedomie, ktoré je v tej chvíli úplne podlomené. A zároveň je táto čakra najviac reagujúca. Následne už pri tabuli sa Vám zovrel krk - 5 čakra, a nedokázali ste povedať ani slovíčko. Je veľmi potrebné mať v harmónií práve solar plexus - 3 čakru. Je to zároveň čakra seba-prijatia bez podmienok. Emócie sú spúšťacím gombíkom pre zmenu našich čakier.

Mat čakry v harmónií je stav, ktorý chceme dosiahnuť.

Čakry môžeme zharmonizovať zvonku pomocou techník ako je REIKI, ADT, BABANDI, kryštaloterapiou, etikoterapiou, relaxačnými technikami, vizualizáciou a aj meditáciou, ale aj zvukmi a farbami.

Jednoduchú terapiu si robíme sami a ani si to často neuvedomujeme. Ak nás boli hlava, automaticky sa za ňu držíme, ak nás začne pobolievať brucho hneď sa zaňho chytíme, to je podvedomá reakcia nášho tela a auto-liečenie seba samého. Keď sme boli malí a bolelo nás bruško, mamka nám ho jemne hladkala, ak sme sa udreli, pofúkala a prestalo bolieť. Aj to je forma liečenia sa.

Zároveň je veľmi potrebné urobiť zmenu v postojoch, ako na čo reagujeme a čo je spúšťačom poklesu našich energií a prejavu na našom fyzickom tele v podobe choroby. Orgány sú úzko spojené s našou psychikou, a každé ochorenie má svoje skryté posolstvo, cez ktoré s nami rozpráva a ukazuje nám, kde nastáva chybný postoj, ako emočný tak fyzicky. Choroba nám umožňuje objaviť nesúlad medzi naším rozumom, dušou a činmi ktoré konáme. V momente ako tento bod odhalíme, uvedomíme si ho a začneme naňho pôsobiť, nastáva zmena v čakrách, na emočnej a aj fyzickej rovine. Hľadajme teda aký pocit s chorobou súvisí, čo spôsobilo nerovnováhu.

Emócie majú svoje miesta kde sa prejavujú na tele : strach ovplyvňuje energiu obličiek, zlosť ovplyvňuje energiu pečene, úzkosť sa prejaví v krku alebo v pľúcach, pocit sklamania a zrady vo vzťahu sa u žien prejavuje na maternici.

Diagnostiku čakier je môžme urobiť osobne ale ja na diaľku, cez kyvadlo, rukou, vnútorným zrakom a mnohými ďalšími technikami.

Diagnostiku je najlepšie vykonať od základnej 1 čakry až po najvyššiu 7 čakru korunnú. Počas používania rôznych techník, pri ktorých sa na zmenu stavu využívajú ruky, môžete cítiť rôzne brnenie, teplo, chlad pri pôsobení na dané oslabené miesto. Tieto pocity sú u každého človeka iné , u niekoho teplo a iného zas chlad, u niekoho všetky tieto pocity naraz. Bezprostredne po dokončení harmonizácie čakier sa dostaví skľudnenie, odpočinutie a úľava od prejavov nedostatku energie v danom mieste ošetrenia.

Ako si pomôcť sám na základe našich postojov, prejavov emócií a následných zmien v našom živote, si povieme v ďalšom článku :)