Ženské meditácie

21.01.2020

Ak si myslíte, že sú len pre ženy tak Vás vyvediem z omylu. Ženské meditácie v hladine alfa spúšťajú stav hlbokého uvoľnenia, je to stav kedy používame pravú mozgovú hemisféru. Väčšina žien používa túto mozgovú hemisféru prioritne, viac ako muži, ktorý sú racionálnejší.

Pravá mozgová hemisféra je o intuícií a emóciách, ktoré sa nám občas zdarne podarí skrývať a občas sme ako nezastaviteľný vulkán :) Práve v táto hemisféra nám pomáha dostať sa do hladiny ALFA.

Hladina Alfa je stav nášho vedomia, keď sme uvoľnený, označovaný ako meditatívny alebo relaxačný stav tela a mysle. Práve v tejto hladine máme možnosť vstúpiť do svojho podvedomia. Túto hladinu využívajú rôzne techniky ako Kraniosakrálna terapia, Metamorfné techniky, Hypnoterapia, kde sme v spojení so svojim podvedomím kde sú uložené naše skúsenosti, zážitky a programy a naše vnútorné nastavenie. Mozog začne fungovať intuitívne, spusti sa 6.zmysel ...naša vnútorná intuícia, vnútorné vedenie. V hladine alfa sa bežne nachádzame po prebudení, tesne pred zaspávaním, pri pozeraní z okna do prázdna... áno také jednoduché je byť prítomný v hladine alfa v meditatívnom stave, ktorý si denno denne neuvedomujeme.

Mozog v hladine Alfa znižuje svoju frekvenciu a na rad prichádza naša intuícia a šiesty zmysel. A práve hladina Alfa sa dá dosiahnuť meditáciou. Meditáciou zostúpite do hladiny Alfa - meditatívno relaxačnej roviny. V tomto uvoľnenom stave sme v spojení s dušou a ľahko komunikujeme s našim vnútrom.

Naša myseľ prijíma len pozitívne príkazy. Tu platí zákon akcie-reakcie. Naše Telo a nebo nepočúva myšlienky, typu : NECHCEM, NEBUDEM. Naše podvedomie tieto myšlienky vníma NeCHCEM a NeBUDEM.

Prečo? Poviem Vám: "nemyslite na fialového dinosaura."

Čo urobí Vaša myseľ? Predstaví si fialového dinosaura :) Celkom ľahké, čo poviete?

Ako sa dostaneme do hladiny ALFA pomocou meditácie?

Stačí začať pozorovať svoj dych, vnímať nádych a výdych... tak jednoduché a tak dôležité pre život.

V meditácií môžete vníma´t svoj nádych spolu s obľúbenou farbou, ktorú necháte rozprúdiť celým telom, napr. zelená farba je liečivá, fialova upokojujúca, modrá relaxačná... atď. Pričom každá farba má svoju vibráciu a tým si zároveň vizualizujete liečivú frekvenciu farby na celé telo alebo len danú časť tela, kde pocítite potrebu tejto farby. Neodporúčam Vám urobiť si z tela farebnú skladačku, tomu sa radšej vyhnite a na začiatok si vyberte len jednu farbu, ktorú sa budete cielene nadychovať. S výdychom uvoľníte všetky svoje emócie.

Meditácia:

Vytvorte si príjemný, tichý a nikým nerušený priestor. Pohodlne sa posaďte do tureckého sedu s rukami voľne uloženými na kolenách, alebo si sadnite s nohami na zemi a rovnou chrbticou. Neodporúčam Vám meditovať v ľahu, nakoľko unavené telo ma tendenciu rýchlo zaspávať v hladine alfa. Zatvorte oči a zhlboka sa 3x nadýchnite a vydýchnite. S nádychom si vizualizujete biele svetlo nad hlavou, ktoré vdýchnete a následne rozprúdite v tele. Vyšlete ho až do končekom na prstoch, necháte ho voľne prúdiť celým telom. S výdychom odchádzajú všetky bloky, negatívne emócie a Vaše telo sa cíti stále ľahšie. Precíťte farebnú energie v celom svojom tele a pomaly sa vráťte späť do svojej mysle, otvorte oči a precitnite do vedomia.

Prezradím vám jednu rýchlu skratku do hladiny Alfa : Počas meditácie a vytvorenia si duchovnej ochrany ( viď článok Intuitívna masáž) si spojíte palec, ukazovák a prstenník, 3x nahlas poviete "kdekoľvek som, kedykoľvek urobím toto gesto, so bezpečne v hladine alfa"

A na záver.... vedeli ste, že 20 minút meditácie nahradí 2 hodiny spánku ? Telo v hladine Alfa regeneruje svoje sily, dopĺňa energiu a nastupujú ozdravné procesy.

A hlavne nezabúdajte, DÝCHAJTE... :)